Dwustopniowy oksydacyjny system dezynfekujący. Oxy Soft A jest bardzo skutecznie działającym roztworem przeznaczonym do czyszczenia i dezynfekcji wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych. Oxy Soft B jest roztworem neutralizującym i do przechowywania; jest pozbawiony własności antygenowych.

Skuteczny, tradycyjny dwustopniowy system pielęgnacyjny, oparty na nadtlenku wodoru, przeznaczony do czyszczenia, dezynfekcji, płukania i przechowywania wszystkich typów soczewek kontaktowych. Delikatny dla oczu, hypoalergiczny, spełnia rygorystyczne normy skandynawskie, posiada certyfikat CE.

Główne zalety:

  • wydajny,
  • bezpieczny,
  • hypoalergiczny,
  • nie zawiera Tiomersalu,
  • łatwy w użyciu,
  • bardzo delikatny dla oczu.

System oksydacyjny Piiloset Oxy Soft A+B jest specjalnie polecany dla osób o szczególnie wrażliwych oczach i ze skłonnością do alergii.

Płyny Oxy Soft A i Oxy Soft B sprzedawane są w osobnych opakowaniach, każde zawierające jedną butelkę 250 ml płynu.
Dostępny jest również Piiloset Oxy Soft A + B Starter, zawierający kosmetyczkę, butelkę 120 ml płynu Oxy Soft A, butelkę 120 ml płynu Oxy Soft B, koszyczek na soczewki oraz dwie tabletki enzymatyczne.

Oxy Soft A jest roztworem czyszczącym i dezynfekującym, produkowanym w oparciu o technologię mikrofiltracji, który zabija i usuwa w ciągu kilku minut najczęściej spotykane rodzaje mikroorganizmów wywołujących zapalenie oka. Płyn musi być zawsze stosowany z płynem neutralizującym Piiloset Oxy Soft B.

Oxy Soft B jest roztworem neutralizującym i do przechowywania. Zastosowanie biokatalazy uzyskanej w drodze bioinżynierii jako czynnika neutralizującego nadtlenek wodoru z płynu Oxy Soft A całkowicie pozbawia roztwór własności antygenowych (w przeciwieństwie do katalaz zwierzęcych bądź roślinnych); ponadto zapewnia szybką i skuteczną neutralizację - w mniej niż 20 mniut. Dodatkowe składniki płynu Oxy Soft B zapobiegają zanieczyszczeniu roztworu po otwarciu butelki i w czasie przechowywania soczewek.

Skład płynu Piiloset Oxy Soft A: 2,5% roztwór nadtlenku wodoru, bardzo skutecznego czynnika dezynfekującego.

Skład płynu Piiloset Oxy Soft B: EDTA zwiększa skuteczność dezynfekcji i usuwa depozyty wapniowe z powierzchni soczewki. Kwas sorbinowy działa jako czynnik dezynfekujący podczas czyszczenia oraz zabezpiecza roztwór przed zanieczyszczeniem drobnoustrojami podczas użycia. Borek sodu stabilizuje pH roztworu na poziomie odpowiednim dla oka. Enzym biokataliza neutralizuje nadtlenek wodoru z płynu Oxy Soft B.

Formularz kontaktowy

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 19:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte

Artykuły

Zobacz więcej
Do góry